Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

KAŞLARINIZ İFADENİZİ YANSITIR

Bir insanın yüz kısmında en çok dikkat çeken kısımlardan biri göz ve kaç bölgesidir. Bu bölge yapısıyla insanların hem mimiklerindeki belirginliği ortaya çıkarmakta hem de gözlerinizi koruma görevi koruma görevi görmektedir.

Ancak bazı durumlarda kaş bölgesinde istenmeden kayıplar yaşanmaktadır. Bu durum karşısında dış görünüşünüzde kötü bir görünüm kendisini gösterebilir. Bu nedenle gelişen tıp bilimi bu soruna kaş ekimi yöntemiyle çare bulmaya çalışmaktadır. Bu operasyon ile artık eski görünümünüze kavuşma ihtimaliniz artmaktadır.

Kaş ekimi işlemi için ilk öncelikle iki kulak arasındaki arka kısımda bulunan ve donör bölge denilen kısımdan sağlıklı ve dökülme ihtimali zayıf olan saç kökleri alınarak kaş bölgesine ekilir. Operasyon sırasında lokal anestezi uygulanır ve hastanın isteği doğrultusunda kaşlara yeni şekillerde verilebilir. Operasyon birkaç saat sürebilir ve 24 saat boyunca bölgenin suya temas etmesi engellenmelidir. Saha sonra ekim yapılan yerde kızarıklık ve kabuklanma meydana gelebilir. Bu kabuklanma ve kızarıklık birkaç gün içinde iyileşir.

Yani toplam operasyon sonrası bölge 6 ya da 7 gün sonra normal görünümüne kavuşur. Kaşların tamamen çıkması ise 3 ila 6 ay asında bir süre alır. Bu süre sonrası yapılan kontroller ise hastanın tekrar bir ekim operasyonuna ihtiyacı olup olmadığı kararlaştırılır. Yeni kaşlar ilk bir iki yılda hızlı uzarlar ancak bir süre sonra diğer kaşların uzama hızına ayak uydururlar.