Saç Ekimi

Saç Ekimi

SAÇLARINIZ ÇIKMIYOR YA DA DÖKÜLÜYOR DİYE ARTIK ÜZÜLMEYİN

Erkeklerin korkulu rüyası kelliğe karşı saç ektirme giderek yaygınlaşmaktadır. Saç ekimi ise yoğun emek ve dikkat isteyen bir operasyondur. Saç ekimi olacak en uygun adaylarsa başının yan ve arka bölgelerinde yeterli miktarda saçı olanlardır. Eğer ekilecek saç miktarı fazlaysa o zaman operasyon süresi uzun bir süreç oluyor ve de hastalarda huzursuzluk yapıyor.

Yeni geliştirilen 4m tekniği bu olumsuzlukları ortadan kaldırıyor bu yöntemle artık daha fazla kıl kökü tek seansta hastalara nakledilebiliyor. Esretik cerrahi uzmanları bu operasyonla 4800 e kadar saç kökü yaptıkları söylemektedirler. Operasyonların 9 saat gibi normal bir süreci olmaktadır. Bu süreçte hastalar herhangi bir ağrı hissetmemektedirler herhangi bir acısı yoktur ve kanlı bir işlem değildir.

Sadece hastaların mega denilen çok yüksek oranlarda bir seansta çok fazla saç kökü nakledilmektedir. Uzmanlar 4m tekniğiyle saç ekilen bölgede neredeyse hiç iz kalmadığını ve seans sayısı da azaldığı için maliyetlerinde düştüğünü belirtmektedir.

Gerçekten saç ekimi iğneyle kuyu kazmak gibi bir yöntemdir hastalar için de öncelikle sabır gerektiren uygulanması bakımından zor olan ve saatleri kapsayan bir süreç olmaktadır. Bu işlem hastane ortamında doktor kontrolünde gerçekleşen bir yöntem olmaktadır. Yani saç ekimi konusunda bir çok yerde saç ekiliyor olabilir ama hastane şartların hekim kontrolünde yapılması bu işin en önemli kriteri olmaktadır.

Çünkü sağlıksız şekilde yapılan ekimler kişinin ciddi anlamda o kişilerin başını ağrıtabilmektedir. Doktorlar ordan kök alıyor ve bu kök alma işlemi çimleri kesmek gibi değildir yani tekrar çıkmayacak aslında alınan köklerle arkada ki ense böylesi seyrekleştiriliyor ve saç olmayan yere ekiliyor. Aslında saç ekimi mekanik bir olaydır. Bir yerden saç alınıp diğer yere doku nakli doku transferi yapılmaktadır.

Bu işlem yapılırken saç kökünün kişinin kendisinden alınması gerekmektedir başkasından bu işlem olmayacaktır. O yüzden her saç telinin altın değerinden kıymeti olmaktadır. Yöntemin titizlikle hassasiyetle yapılması tekniğin gerçekten uygun olması bu hastayı gerçekten mutlu edebilecekken yöntemde ki eksiklikler veya sistemdeki problemler gerçekten kişiyi mutsuz da edebilir.

Yöntemin uygulanışı gerçekten sabır gerektiren 7-8 saat süren bir operasyondur daha sonra bunun uzama süreci de uzun bir dönemdir yani yaklaşık 8 – 10 ay sürmektedir. İkinci bir saç ekimi planlanıyor ise kişinin 1 yıl sonra yaptırması gereklidir. O yüzden bu yönteme karar verecek kişi gerçekten ciddi anlamda araştırır ve buna karar vermesi yıllar alan bir süreç olmaktadır. Sağlıklı ortamda sağlıklı şartlarda yapılması çok önemlidir. Eğer açıklık çok fazla ise ikinci bir seansa da ihtiyaç duyulacaktır. Saç ekiminde öncelikle beklenti çok önemlidir eğer hastaların beklentisi hiç dökülmemiş hali gibi beklenti var ise o büyük bir yanılgıdır böylece kişide mutsuz olur.