Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi

SAKAL VE BIYIK EKİMİNDE DEVRİM

Erkeklerde estetik görünüşün en önemli araçlarından biri bıyık ve sakaldır. Özellikle yapılan araştırmalarda sakalı erkeklerin daha çekici olması ve yüzün ifade yapısını oluşturan öğeler olması nedeniyle önem kazanmaktadır.

Bazı insanlar genetik nedenlerden dolayı bıyık ve sakala sahip değilken bazı erkekler ise geçirdikleri kaza sonrasında yüz bölgelerinde sakal ve bıyık kaybı yaşamaktadırlar. Bu nedenle erkekler bu bölgelerin tekrar kıllı hale gelmesi için sakal ve bıyık ekimi yapmayı tercih etmektedirler. Bu bölgeye ekilen kıl kökleri arasında yeteri kadar mesafe olmalıdır. Aksi taktirde köklerin beslenme ihtimali zayıflamaktadır.

Sakal ve bıyık ekiminde saç ekiminde olduğu gibi tek tek ekme işleminin yapılması daha sağlıklı sonuçlar doğurmaktadır. Ayrıca ekim sırasında kullanılan ekipmanlar herhangi bir iz bırakmaya neden olmaz. Bıyık bölgesine 1000 adet sakal bölgesine ise 1000 ila 3000 tane kıl ekmek yeterli olarak görülebilir. Ancak bu miktarın az olduğunu düşünen bir kişi ikinci bir operasyon gereklidir.

Sakal ve bıyık bölgesine yapılacak ekimler sayesinde yüzünüzdeki yara ve yanık izleri kapanmakta köselik sorununuz ortadan kalkmaktadır. Operasyon sonrası 24 ila 48 saat boyunca bölgeye su temas ettirilmemelidir. Ayrıca bölge 1 aydan önce tıraş edilmemelidir. Bu hem köklerin daha güçlenmesi hem de cildin eski haline kavuşması içindir. Bu süreçte geçici dökülme olabilir ama bir süre sonra tekrardan kıllar çıkacaktır.